Aktualności

Pierwszy raz w krótkiej historii gry w Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy musieliśmy oddać mecz walkowerem.

Mimo zgłoszonej szerokiej kadry do ligi nadal borykamy się z problemami kadrowymi. Łatwiej jest się zebrać naszym siatkarzom w piątki niż w środku tygodnia. Wpływ na to mają przede wszystkim obowiązki służbowe, choć nie brakuje też urazów. Niestety, wczoraj nie udało się skompletować przynajmniej „szóstki” na wyjazd do Bydgoszczy na mecz z Orłem. W poniedziałek wieczorem okazało się, że jeden zawodnik wypadł z gry, a żaden inny nie mógł go zastąpić. Było też już za późno, żeby przełożyć spotkanie na inny termin (wg regulaminu trzeba uczynić to na trzy dni przed meczem). Zatem Orzeł Bydgoszcz pokonał CeDeKa Volley Świecie 3:0 walkowerem, dzięki czemu wyprzedził nasz zespół w tabeli.

Trener naszych młodych siatkarzy Tomasz Wołoszuk zwyciężył w plebiscycie Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości w kategorii „ sportowiec powiatu świeckiego - mężczyźni”.

Jak co roku Gazeta Pomorska, Express Bydgoski i toruńskie Nowości wybierali wspólnie najlepszych sportowców (osobno kobiety i mężczyźni), trenerów, talenty i drużyny minionych 12 miesięcy poszczególnych miast i powiatów, a następnie województwa. Kandydatów zgłaszają czytelnicy i internauci. W powiecie świeckim zgłoszono w sumie 53 sportowców, ale wiele nazwisk można potraktować w kategorii „żart kolegów”. Najlepiej o tym świadczy to, że głosy otrzymało zaledwie pięciu. Świadczy to też o tym, że popularność tego plebiscytu z roku na rok mocno pikuje w dół, zwłaszcza w naszym regionie. Na pewno Tomasz Wołoszuk (zgłoszony jako reprezentant LZS Bractwo Czarnej Wody Osie) zasłużył na nominację odnosząc sukcesy w turniejach siatkówki plażowej w parze z Piotrem Ilewiczem (Sopot). Przypomnijmy, że panowie dobrze radzili sobie w turniejach ogólnopolskich i eliminacjach do Mistrzostw Polski. W samym krajowym czempionacie w Starych Jabłonkach zajęli 13-16. miejsce na 24 drużyny. Wołoszuk i Ilewicz mieli też okazję grać w turniejach międzynarodowych World Beach Pro Tour w Polsce i Hiszpanii.

Zapraszamy na dwa siatkarskie wydarzenia w hali widowiskowo-sportowej z udziałem naszych seniorów oraz młodzików.

W piątkowy wieczór czekają nas kolejne emocje związane z grą seniorów w Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy. W ramach 5. kolejki Volley Świecie podejmie IVY Technology Bydgoszcz. Jest to jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań w grupie „B”. Bydgoszczanie zajmowali po zeszłym weekendzie 4. miejsce z dorobkiem 7 pkt, ale dotychczas rozegrali jeden mecz mniej od świecian. Ich bilans to 2 wygrane, 1 porażka. Przegrali tylko z Krajną Sępólno Krajeńskie 2:3. Czy nasz zespół obroni pozycję lidera? Przekonamy się o tym w piątek o godz. 19.15 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.

austenit vś 800 05102023

Już dzisiaj nasi seniorzy rozegrają swój drugi mecz w Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn.
Przeciwnikiem będzie silna drużyna Austenit / Stale Nierdzewni Bydgoszcz.
Początek spotkania o godz. 19:30, Bydgoszcz, sala XI LOMS.

Jeszcze nie zaczął się sezon 2023/24, a już wycofują się drużyny w rozgrywkach chłopców.

Niedawno informowaliśmy, że w lidze młodzików zagra siedem zespołów. W poniedziałek okazało się, że do rozgrywek nie przystąpi Stal Grudziądz (wcześniej K-P ZPS informował, że zagra Koset Grudziądz), która przydzielona była do grupy „A”. Mimo wycofania się jednego zespołu nie będzie zmiany systemu rozgrywek. Rywalizacja będzie turniejowa w grupach „A” i „B”. Przewidzianych jest osiem kolejek, a po każdej trzeci zespół z pierwszej grupy zamieni się miejscami z najlepszym z drugiej. W grupie „A” zagrają Chemik SM I Bydgoszcz, NTS Trójka Nakło i Chemik SM II Bydgoszcz. Pierwszy turniej odbędzie się 8 października w Bydgoszczy. Natomiast w grupie „B” w 1. kolejce zmierzą się UKS Budowlanka Toruń, AZS OS Toruń i Volley Świecie. Gospodarzem zawodów będzie AZS OS Toruń.

Podkategorie

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K