Aktualności

9 października, w swoim pierwszym meczu w debiutanckim sezonie drużyna młodzików uległa na wyjeździe zespołowi UKS Budowlanka Toruń 3:0.

Zawodnicy z Torunia dominowali przede wszystkim warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Mieli dobrą zagrywkę, dzięki której potrafili zdobywać punkty seriami.

UKS Budowlanka Toruń vs Volley Świecie 3:0 (25:19, 25:14, 25:7).

Volley Świecie: Kuba Caban, Marcel Jędryczka, Jakub Kołodziej, Hubert Kulczyk (kapitan), Oliwier Lewicki, Wiktor Różycki, Oliwier Słysz, Piotr Szczepański, Jakub Urman.

 

W poprzednim sezonie po raz pierwszy jako klub zgłosiliśmy zespół do rozgrywek minisiatkówki. Chłopcy mieli okazję rywalizować w Pucharze Kujawiaka i Pomorzanki w kategorii "czwórek".

W tym sezonie dzieci trenujące siatkówkę w Akademii Volley Świecie również przystąpią do gry o mistrzostwo województwa w minisiatkówce. Do zawodów, których rozpoczęcie zaplanowane jest na listopad planujemy zgłosić drużyny również w innych niż "czwórki" kategoriach wiekowych.

Ponadto, w tym sezonie, starając się stworzyć dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do trenowania piłki siatkowej i dać możliwość rywalizacji z rówieśnikami po raz pierwszy zgłosiliśmy zespół do rozgrywek ligowych w kategorii młodzik. Tym samym zrobiliśmy kolejny, bardzo istotny krok w rozwoju klubu i obecnie możemy już powiedzieć, że w Akademii Volley Świecie trenują dzieci i młodzież w praktycznie wszystkich kategoriach wiekowych: roczniki 2012-2010 (minisiatkówka - treningi i rywalizacja w Pucharze Kujawiaka i Pomorzanki), roczniki 2009-2008 (treningi i rozgrywki ligi młodzików), roczniki 2007-2004 (treningi w łączonej grupie kadet/junior).

Drużynę młodzików w sezonie 2022/2023 tworzą: Kuba Caban, Marcel Dobaczewski, Maurycy Felski, Marcel Jędryczka, Jakub Kołodziej, Przemysław Kozicki, Hubert Kulczyk (kapitan), Oliwier Lewicki, Wiktor Różycki, Oliwier Słysz, Piotr Szczepański, Jakub Urman.

Z drużyną trenują również: Marcel Kopaczewski, Jan Lutoborski, David Łukaszewicz, Marcin Szymczak.

Trenerami młodzików i zespołów minisiatkówki są: Tomek Kołodziej i Tomek Wołoszuk.

11 października siatkarze CeDeKa Volley Świecie zadebiutują we własnej hali. W ramach 3 kolejki ALSM zmierzą się z zespołem Chemika Kadet 2 Bydgoszcz. Liczymy na dobrą grę i pierwsze punkty do ligowej tabeli.

CeDeKa Volley Świecie vs Chemik Kadet 2 Bydgoszcz - 11.10.2022, godz. 20:15, Hala widowiskowo-sportowa w Świeciu (wstęp darmowy).

Zapraszamy kibiców! :)

4 pażdziernika drużyna CeDeKa Volley Świecie rozegrała swój pierwszy mecz w debiutanckim sezonie w Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn. Był to mecz wyjazdowy z zespołem IVY Technology Bydgoszcz, który w ubiegłym sezonie stał na podium całych zmagań. Nasz zespół był osłabiony z powodu absencji kilku graczy. Początki setów były dosyć wyrównane, niestety w końcówkach dobrze dysponowany przeciwnik odskakiwał nam na kilka punktów i pewnie wygrał 3:0. Zawodnicy IVY Technology skutecznie zagrywali i pokazali bardzo dobrą organizację gry w obronie. Gra naszej drużyny falowała. Zabrakło doświadczenia i ogrania w nowym składzie, a także lepszego przyjęcia.

IVY Technology Bydgoszcz - CeDeKa Volley Świecie 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

CeDeKa Volley Świecie: Karol Chmiel, Maciej Sykuła, Maciej Karolczyk, Patryk Ośmieła, Wiktor Umlauf, Ariel Szymczak, Łukasz Topoliński, Mateusz Piotrowski, Dawid Miklasz, Mateusz Sieg

Jeszcze nie opadły emocje związane z sezonem siatkówki plażowej a nasi zawodnicy już szykują się do zupełnie nowych rozgrywek!
Przez ostanie lata drużyna CeDeKa Volley Świecie brała udział w meczach Chełmińskiej Lidze Siatkówki, zeszłoroczne 4 miejsce podrażniło ambicje ale było także motorem napędowym do dalszych poszukiwań i zwerbowania kolejnych siatkarskich „zapaleńców” oraz spróbowania czegoś nowego.
Już od dawna szerokim echem nosiły się sukcesy organizacyjne i sportowe Autonomicznej Ligi Siatkówki w Bydgoszczy. Siatkarska społeczność potwierdzała te słowa i często podkreślała wysoki poziom rozgrywek, intensywność grania oraz dobrą zabawę wszak to największa liga siatkówki w województwie kujawsko-pomorskim.
No i stało się! Nasi włodarze po spotkaniu organizacyjnym w Pałacu Młodzieży zgłosili nasz skład do ALS-u. Aby wzmocnić się przed startem ligi udało nam się rozszerzyć skład o nowe twarze. Mamy nadzieję że także nasi najmłodsi adepci których trenujemy już od kilku lat za jakiś czas również będą stanowić o sile drużyny seniorskiej.
Nie jest to jedyna nowość dla Volley Świecie! Otóż od tego sezonu dzięki staraniom włodarzy udało się zmienić bazę treningową naszego zespołu. W zmaganiach w sezonie 22/23 będziemy mieli przyjemność bycia gospodarzem Hali Widowiskowo-sportowej w Świeciu. Jest to obiekt idealnie przygotowany do rozgrywek w siatkówkę!

Podkategorie

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa