Seniorzy

W czwartek oficjalnie zakończono 25. sezon Świat GSM Superliga Autonomiczna Liga Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy.

Volley Świecie po raz drugi brał udział w tych rozgrywkach. W sezonie 2023/24 nasi siatkarze zajęli 5. miejsce na 18 drużyn startujących. Ich bilans to: 15 zwycięstw (1 walkowerem) i 15 porażek (1 walkowerem). Przypomnijmy, że nowym mistrzem ALSM został Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz. Drugie miejsce zajęła Krajna Sępólno Krajeńskie, trzecie Grupa Moderator/HQV Bydgoszcz, zaś czwarte Volley Team Inowrocław.

W dniach 16-19 czerwca w Warszawie odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Uczestniczył w nich trener Volley Świecie Tomasz Wołoszuk.

Zawody rozegrano na boiskach Monta Beach Volley Club. W turnieju mężczyzn rywalizowało systemem brazylijskim 31 par. Tomasz Wołoszuk wraz z Piotrem Ilewiczem grali w barwach Politechniki Gdańskiej. Byli rozstawieni z nr 2. Pierwszy dzień był dla nich udany, bo przyniósł im dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali duet Daniel Popiela/Oleksandr Boiko (UJD Częstochowa) 2:0 (19, 17), a następnie parę Klaudiusz Głowacki/Marcel Wójcikiewicz (AWF Katowice) 2:0 (19, 17).

We wtorek w Bydgoszczy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Wybrano podczas niego nowy zarząd na czteroletnią kadencję.

W „walnym” wzięło udział 33 delegatów z 44 uprawnionych do głosowania. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele PZPS-u – prezes Sebastian Świderski oraz szef projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Waldemar Wspaniały. W wybranym 13-osobowym zarządzie znalazło się aż 10 nowych członków. Z poprzednich władz zostali jedynie Marek Mianowski, Patryk Frąckiewicz i Przemysław Grabek. Nowymi ludźmi w zarządzie K-P ZPS są: Artur Hoffmann, Robert Kaźmierczak, Jerzy Komorowski, Maciej Kromrych, Agnieszka Laskowska, Agnieszka Michlic, Jerzy Polaszek, Adam Przybylak, Patrycja Rojek i Zenon Różycki.

Trener naszych młodzików Tomasz Wołoszuk wraz z Piotrem Ilewiczem pod skrzydłami Politechniki Gdańskiej udanie zagrali w półfinale „A” Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Turniej w środę odbył się na boiskach Plaży Miejskiej w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. U panów rywalizowały 24 drużyny z uczelni z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Awans do finałowego turnieju AMP w Warszawie uzyskiwało osiem duetów. Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk byli rozstawieni z nr 1, w całych zawodach nie doznali porażki. Kolejno zwyciężali pary: Oskar Laskowski/Tymoteusz Juszczak (Politechnika Poznańska) 2:1 (12:15, 15:12, 15:7), Filip Kaczmarek/Gracjan Nawrot (AWF Poznań) 2:0 (15:12, 15:8), Dawid Pawlun/Kacper Chmielewski (Uniwersytet Gdański) 1:0 (21:19). Mecze półfinałowe rozegrano w formule jednego seta, finału nie grano. Niepokonany był również drugi zespół z Politechniki Gdańskiej Bartłomiej Więckiewicz/Samuel Wróbel.

Trener młodzieży Volley Świecie Tomasz Wołoszuk w miniony weekend rozpoczął sezon ‘2024 i eliminacje do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Tomasz Wołoszuk ponownie w parze gra z Piotrem Ilewiczem z Sopotu. Pierwszym testem dla nich był pierwszy turniej trzeciej edycji cyklu Orlen Beach Volley Tour, który tradycyjnie rozpoczął się w Sulejowie. Do rywalizacji zgłosiło się 37 par męskich i 32 żeńskie. Turniej był międzynarodowy, bo wśród uczestników byli Litwini, Ukraińcy oraz utytułowani Duńczycy, którzy w kategoriach młodzieżowych zdobyli mistrzostwo Europy. Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz zaczęli zmagania od piątkowych eliminacji. W 1. rundzie mieli wolny los, a następnie pokonali parę Aliaksandr Bialkevich/Ilya Abramenka 2:1 (21:17, 16:21, 15:12). Ta wygrana dała przepustkę do turnieju głównego z udziałem 16 duetów.

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K