Młodzicy

Wychowanek Volley Świecie Hubert Kulczyk wraz z Szymonem Wamką zajęli 3. miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców.

Finałowy turniej odbył się we wtorek w Grudziądzu na boiskach Stali. Wzięło w nim udział osiem drużyn, w tym mistrzowie gminy Świecie oraz naszego powiatu z SP nr 5 Świecie. Hubert Kulczyk i Szymon Wamka turniej zaczęli od porażki z SP nr 21 Grudziądz (Koset), ale później spisywali się lepiej, a przegrali tylko w półfinale z późniejszymi złotymi medalistami z SP nr 3 Nakło. W meczu o brąz zrewanżowali się grudziądzanom. Zawodnikom z „Piątki” towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Nikołajczyk.

W sobotę w Wielkiej Nieszawce odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych (Kadetów).

O medale walczyło 10 par – trzy z Chemika Bydgoszcz, po dwie z TS Koset Grudziądz i UKS Budowlanka Toruń oraz po jednej z Volley Świecie, Stali Grudziądz i NTS Trójka Nakło. Grano systemem brazylijskim. Nasz klub debiutował w tej kategorii wiekowej. Volley Świecie reprezentowali Oliwier Słysz i Eric Jakubowski. Zagrali na miarę swoich możliwości zajmując 8. miejsce. Turniej zdominowali siatkarze Chemika Bydgoszcz, którzy zawładnęli całe podium i zgarnęli wszystkie przepustki do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Mistrzami województwa zostali Iwo Grabarek i Franciszek Biegasiewicz.

To będzie już ostatni akcent sezonu 2023/24 w Kujawsko-Pomorskim. W sobotę odbędą się Mistrzostwa Województwa Juniorów młodszych (Kadetów) w siatkówce plażowej. Zagra w nich jeden duet Volley Świecie.

To będzie drugi i ostatni weekend walki młodzieży o medale w siatkówce plażowej. W sobotę w Olender Beach Volley Club w Wielkiej Nieszawce rywalizować będą juniorki i kadeci, zaś w niedzielę dzieci z minisiatkówki. Nasz klub zadebiutuje w kategorii junior młodszy (kadet). Wystawiamy duet Oliwier Słysz/Eric Jakubowski. Ten drugi nie miał dotychczas okazji zagrać w barwach Volley Świecie w oficjalnym turnieju K-P ZPS. W sumie w sobotę w Mistrzostwach Województwa Juniorów młodszych rywalizować ma 10 drużyn. Trzy zgłosił Chemik Bydgoszcz, po dwa Budowlanka Toruń i Koset Grudziądz, zaś po jednej NTS Trójka Nakło i Stal Grudziądz. Turniej rozegrany zostanie systemem brazylijskim, do dwóch porażek. Do rozgrywek centralnych Mistrzostw Polski Juniorów młodszych awans uzyskają trzy najlepsze pary zgodnie z trzyletnim rankingiem województw PZPS.

W niedzielę w Olender Beach Volley Club w Wielkiej Nieszawce odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików w minisiatkówce. Grały trzy nasze pary.

O medale i awans do półfinału Mistrzostw Polski Młodzików rywalizowało 12 par, z czego połowę wystawiła Trójka Nakło. Grano systemem brazylijskim. Volley Świecie reprezentowali Hubert Kulczyk/Jakub Barczak, Oliwier Słysz/David Łukaszewicz oraz Piotr Szczepański/Bartosz Wiączek. Najbliżej strefy medalowej byli Hubert i Jakub, którym do niej zabrakło jednego zwycięstwa. W decydującym meczu musieli uznać wyższość pary Chemika Bydgoszcz, w której znalazł się nasz wychowanek Maurycy Felski. Partnerował mu Fabian Mikołajczak. Co ciekawe, to był drugi pojedynek tych duetów, a we wcześniejszej fazie lepsi byli świecianie. Hubert Kulczyk i Jakub Barczak ostatecznie zajęli 6. miejsce, bo przegrali dodatkowy mecz o „piątkę” z parą Adam Madaj/Filip Majchrzak (NTS „Trójka” Nakło). Piotr Szczepański i Bartosz Wiączek turniej zakończyli na 8. pozycji, a Oliwier Słysz/David Łukaszewicz odpadli z turnieju już po dwóch spotkaniach i zostali sklasyfikowani w przedziale 9-12.

Ostatnim akcentem sezonu siatkarskiego są Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej. Pierwsze medale zostaną rozdane już w ten weekend.

W tym roku wszystkie turnieje mistrzowskie odbędą się na boiskach Olender Beach Volley Club w Wielkiej Nieszawce. Volley Świecie będzie obecny w Mistrzostwach Województwa Młodzików, które odbędą się w niedzielę 2 czerwca. Ma w nich wziąć udział 12 par. My zgłosiliśmy trzy drużyny: Hubert Kulczyk/Kuba Barczak, Oliwier Słysz/David Łukaszewicz i Piotr Szczepański/Bartek Wiączek. Trenerem zawodników jest oczywiście nasz specjalista od siatkówki plażowej Tomasz Wołoszuk.

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K