Młodzicy

W 4. kolejce nasi młodzicy zajęli 3. miejsce w turnieju grupy "B", który odbył się w Grudziądzu.Lepsi okazali się Koset Grudziądz i pierwszy raz w tym sezonie AZS Anioły Toruń.

Zawodników Volley Świecie jak zawsze z trybun dopingiem wpierali rodzice, którzy zadbali o relację foto i wideo. Filmiki z akcjami z obu meczów można obejrzeć na naszym klubowym profilu, a poniżej kilkanaście fotek.

Dziś w Grudziądzu odbył się turniej 4. kolejki grupy „B”. Tym razem nasz zespół był trzeci.

Bilans ten sam (1 zwycięstwo, 1 porażka), ale lokata gorsza. Wszystko dlatego, że nasi chłopcy przegrali półfinał, co nie zdarzyło im się w poprzednich trzech kolejkach. Volley Świecie przegrał z AZS Anioły Toruń 0:2 (19:25, 17:25). Torunianie wzięli mały rewanż za dwie poprzednie porażki. W drugim meczu półfinałowym Koset Grudziądz zwyciężył łatwo Chemika II Bydgoszcz 2:0 (25:6, 25:13). Zatem o 3. miejsce świecianie zagrali z bydgoszczanami. Lepsza gra zaowocowała wygraną 2:0 (25:13, 25:23). W 2. secie Chemicy mocno próbowali doprowadzić do tie-breaka, ale bez powodzenia.

W niedzielę w Grudziądzu odbędzie się turniej 4. kolejki grupy „B” ligi młodzika z udziałem Volley Świecie.

Po niemal miesięcznej przerwie podopieczni Tomasz Wołoszuka wracają do rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że K-P ZPS odwołał kolejkę zaplanowaną na 5 listopada, bo kluby miały problemy z dostępem do hal. Z uwagi na napięty kalendarz, powoływania zawodników do kadr narodowych (powoduje przekładanie zawodów grupy „A”) i niemożliwość rozgrywania turniejów w środku tygodnia nie odbędzie się ona w innym terminie. Młodzicy w sezonie zagrają zatem siedem kolejek turniejowych.

Nie osiem a siedem kolejek rozegrają młodzicy w sezonie 2023/24. Ta zaplanowana na najbliższą niedzielę została odwołana.

W związku z tym, że niektóre szkoły są zamknięte od 2 do 5 listopada część klubów ma problem z dostępem do sal gimnastycznych. To uniemożliwia dobre przygotowanie się do kolejnych turniejów i ich organizację. Dlatego Wydział Gier i Dyscypliny postanowił odwołać 4. kolejkę zaplanowaną na 5 listopada. Nie odbędzie się ona też w innym terminie. W komunikacie czytamy:

Zespół naszych młodzików po raz trzeci w tym sezonie zajął 2. miejsce w turnieju ligowym grupy „B”.

W 3. kolejce nasz klub organizował turniej grupy „B”. Odbył się on w hali widowiskowo-sportowej, gdzie mecze równolegle rozegrano na dwóch boiskach. Skład uczestników był identyczny, jak w inauguracyjnej kolejce. I taka sama końcowa klasyfikacja, choć inny układ meczów. Volley Świecie zaczął zmagania od zwycięstwa z AZS OŚ Anioły Toruń 2:0 (25:19, 25:19). W 1. secie po wyrównanym początku podopieczni Tomasza Wołoszuka wyszli na 11:7. Potem powiększyli przewagę do 21:13. Torunianie jeszcze zdołali zbliżyć się na 21:18, lecz na więcej im nasi zawodnicy nie pozwolili. Druga odsłona zaczęła się od prowadzenia gości (7:3), które utrzymywali do 14:10. Wówczas Volley zaczął odrabiać straty, a następnie przejął inicjatywę wygrywając do 19. To trzecie zwycięstwo naszych chłopców w tym sezonie, a drugie z Aniołami.

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K