W okresie wakacji aktywność dzieci, młodzieży i dorosłych trenujących w Volley Świecie skupiała się głównie na siatkówce plażowej, chociaż nie zabrakło również akcentu halowego.

Już 26 czerwca zorganizowaliśmy I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Volley Świecie. Do rywalizacji zaprosiliśmy 12 par skłądających się z lokalnych i regionalnych zawodników, pasjonatów siatkówki.

Turniej rozegraliśmy systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). We wszystkich meczach gra toczyła się do 2 wygranych setów do 15 punktów (z dwoma punktami przewagi, tie-break do 11 punktów).

Do dyspozycji mieliśmy 2 boiska, na których zawodnicy rozegrali łącznie 22 spotkania. Pogoda była iście letnia, a zawody trwały do późnych godzin popołudniowych.

Zwycięzcą turnieju okazała się para Maciej Karolczyk i Adrian ŚcigockiDrużyny za miejsca 1-3 otrzymały nagrody rzeczowe, drobne upominki i pamiątowe puchary.

Mecz o 1 miejsce:
Karolczyk/Ścigocki - Płomiński/Szwaba 2:1 (15:10; 10:15, 11:9)

Mecz o 3 miejsce:
Sykuła/Sykuła - Sobociński/Prus 0:2 (12:15; 10:15)

Półfinały:
Płomiński/Szwaba - Sykuła/Sykuła 2:1
Karolczyk/Ścigocki - Sobociński/Prus 2:0

Klasyfikacja końcowa:
1. Karolczyk/Ścigocki
2. Płomiński/Szwaba
3. Sobociński/Prus
4. Sykuła/Sykuła

Dalsze miejsca:
- Chmiel J./Kruczkowski
- Matuła/Madej
- Chmiel K./Schmidt
- Kuś/Bobrowski
- Szymczak/Nowacki
- Sieg/Domjan
- Kurkiewicz/Wojnowski
- Gus/Dolat

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i rywalizację w koleżeńskiej i miłej atmosferze.

13 lipca kilku chłopców trenujących na co dzień w Volley Świecie wzięło udział w turnieju plażowej piłki siatkowej w Żurze. To turniej organizowany cyklicznie przez trenera Volley Świecie Tomka Wołoszuka. W turnieju rywalizowali zarówno dorośli, jak i dzieci, chłopy i dziewczęta. Turniej poza aspektem sportowo-rekreacyjnym był przede wszystkim okazją do spotkania i integracji osób z regionu związanych ze środowiskiem siatkarskim.

Pod koniec wakacji zorganizowaliśmy siatkarską rekreację 

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K