W poprzednim sezonie po raz pierwszy jako klub zgłosiliśmy zespół do rozgrywek minisiatkówki. Chłopcy mieli okazję rywalizować w Pucharze Kujawiaka i Pomorzanki w kategorii "czwórek".

W tym sezonie dzieci trenujące siatkówkę w Akademii Volley Świecie również przystąpią do gry o mistrzostwo województwa w minisiatkówce. Do zawodów, których rozpoczęcie zaplanowane jest na listopad planujemy zgłosić drużyny również w innych niż "czwórki" kategoriach wiekowych.

Ponadto, w tym sezonie, starając się stworzyć dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do trenowania piłki siatkowej i dać możliwość rywalizacji z rówieśnikami po raz pierwszy zgłosiliśmy zespół do rozgrywek ligowych w kategorii młodzik. Tym samym zrobiliśmy kolejny, bardzo istotny krok w rozwoju klubu i obecnie możemy już powiedzieć, że w Akademii Volley Świecie trenują dzieci i młodzież w praktycznie wszystkich kategoriach wiekowych: roczniki 2012-2010 (minisiatkówka - treningi i rywalizacja w Pucharze Kujawiaka i Pomorzanki), roczniki 2009-2008 (treningi i rozgrywki ligi młodzików), roczniki 2007-2004 (treningi w łączonej grupie kadet/junior).

Drużynę młodzików w sezonie 2022/2023 tworzą: Kuba Caban, Marcel Dobaczewski, Maurycy Felski, Marcel Jędryczka, Jakub Kołodziej, Przemysław Kozicki, Hubert Kulczyk (kapitan), Oliwier Lewicki, Wiktor Różycki, Oliwier Słysz, Piotr Szczepański, Jakub Urman.

Z drużyną trenują również: Marcel Kopaczewski, Jan Lutoborski, David Łukaszewicz, Marcin Szymczak.

Trenerami młodzików i zespołów minisiatkówki są: Tomek Kołodziej i Tomek Wołoszuk.

 Do rozgrywek w lidze młodzików zgłosiło się 8 zespołów, ale na krótko przed startem rywalizacji doszło do połączenia 2 grudziądzkich drużyn i ostatecznie o mistrzostwo województwa rywalizować będzie 7 ekip. Są to:

1. UKS Budowlanka Toruń
2. AZS Anioły Toruń
3. BKS Chemik I Bydgoszcz
4. BKS Chemik II Bydgoszcz
5. COL-MAR NTS Trójka Nakło
6. Koset/Stal Grudziądz
7. Volley Świecie

Celem naszej drużyny w debiutanckim sezonie jest przede wszystkim nauka, poznawanie systemów gry w siatkówce 6-osobowej, doskonalenie umiejętności i zdobywanie doświadczenia. To wszystko w połączeniu z pracą na treningach ma zaprocentować i przynieść coraz lepsze wyniki sportowe w kolejnych latach. Zwłaszcza, że chłopcy tworzący drużynę młodzików będą mieli okazję grać ze sobą w takim samym składzie również w następnym sezonie, gdyż praktycznie wszyscy są z rocznika 2009, a niektórzy nawet 2010.

Mecze ligi młodzików będą rozgrywane w niedziele. Liga startuje 9 października. W 1 kolejce chłopców z Volley Świecie czeka wyjazd do Torunia na mecz z UKS Budowlanka.

Mecze, w których Volley Świecie będzie gospodarzem zostaną rozegrane w sali Sp nr 8 w Świeciu.

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa