logo oryginal v

Najbliższe wydarzenia

28 Maj 202309:00 - 15:00
XLII Turniej Piłki Siatkowej - Miksty
Mogilno, Hala widowiskowo-sportowa

Logowanie

W sobotę 27.11.21 odbył się wyczekiwany przez okres pandemii turniej piłki siatkowej o puchar burmistrza miasta. To wydarzenie od początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony zespołów. Zgłoszenia napływały z różnych miast. Ostatecznie w turnieju decyzją organizatora wzięło udział 10 drużyn (pierwotnie turniej planowano rozegrać w 8-zespołowym składzie), a kilka kolejnych ekip zostało wpisanych na listę rezerwową. Napawa to nadzieją, że kolejne turnieje siatkówki organizowane w Świeciu będą wydarzeniami na jeszcze większą skalę.

Na boiska wybiegły zespoły ze Świecia, Tucholi, Drzycimia, Chełmna, Dragacza, Skarszew (woj. pomorskie), Bydgoszczy, Torunia, Kijewa oraz Gdańska. Walka w dwóch grupach rozpoczęła się od razu z wysokiego „C”.

Długie wymiany, mocne ataki i brawurowe obrony pokazały, że poziom gry amatorskich drużyn, które zjechały w tym roku do Świecia jest wysoki.

Po prawie 5 godzinach wyłoniono półfinalistów rozgrywek, a oni na tym etapie również nie zawiedli. Dali świetne widowisko, które było wizytówką turnieju, a zgromadzeni widzowie ich zaangażowanie oklaskiwali co akcję brawami.

Finalnie zwycięzcą został zespół z Kijewa Królewskiego, drugie miejsce przypadło drużynie z Gdańska, a ostanie miejsce na pudle Dragaczowi. MVP turnieju został Krzysztof Sztylc z Kijewa.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Volley Świecie, które zapewniło dla 3 zwycięskich ekip i wyróżniających zawodników nagrody pieniężne, a dla wszystkich słodki poczęstunek i obiady.

Puchary wręczył burmistrz Świecia Pan Krzysztof Kułakowski.

Zarząd Stowarzyszenia Volley Świecie składa serdeczne podziękowania Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz – partnerowi turnieju, dzięki, któremu możliwe było zorganizowanie zawodów na tak dużą skalę, jak również odpowiednie nagrodzenie najlepszych drużyn i zawodników oraz OKSiR w Świeciu za współpracę, wsparcie w przeprowadzeniu turnieju i okazałe puchary.

Podziękowania za dołożenie cegiełki do tego, aby turniej mógł zostać zorganizowany i przeprowadzony na jak najwyższym poziomie oraz za okazane wsparcie należą się również dla: Vistula-Park Świecie (gospodarz obiektu), cukierni F&F Dariusz Fryckowski, restauracji Spiżarnia, Mega-Media oraz Barberina Barber Shop.

Podsumowując można stwierdzić, że tegoroczny turniej pokazał wytęsknionym kibicom siatkówki bardzo dobre widowisko sportowe i organizację na wysokim poziomie, co w swoich opiniach po zawodach podkreślali i doceniali sami zawodnicy.

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K