W dniu 19.10.2019 na Hali widowisko-sportowej w Świeciu odbył się turniej piłki siatkowej mężczyzn o puchar burmistrza Świecie. Organizatorem całego przedsięwzięcia był nasz klub – Volley Świecie.
Po odprawie i oficjalnym rozpoczęciu przystąpiliśmy do rozgrywek. Terminarz znany był z wyprzedzeniem gdyż losowanie odbyło się tydzień wcześniej przy pomocy transmisji video online.
W zawodach wzięło udział 8 drużyn.

Grupa A
Silna grupa w której każdy mecz toczył się do ostatniej piłki. Dużo zwrotów akcji, dynamicznych i mocnych ataków – to cieszyło oko. Finalnie z pierwszego miejsca awansował zespół AZS-u Gdynia. O drugie miejsce premiowane awansem do półfinału walczyły ekipy z Kijewa Królewskiego i Dragacza. Po zakończeniu fazy grupowej zespoły miały tyle samo pkt i taki sam stosunek setów- zadecydował stosunek małych punktów i tu o włos szczęście uśmiechnęło się do LZS Dragacz. Na ostatnim miejscu uplasował się Transfer Skarszewy.

Grupa B
Tutaj mecze były dość wyrównane praktycznie w każdej kolejce. Finalnie zespół HQV Bydgoszcz z kompletem zwycięstw zameldował się jako pierwszy w półfinale. O drugie miejsce premiowane awansem do ostatniej piłki biły się zespoły gospodarzy ze Świecia i gości z Torunia. Tie-break w bezpośrednim starciu a w nim wynik 16:14 zadecydował o awansie Motylków z Torunia. Ostatnie miejsce w grupie zajęli gracze z Lniana.
Pierwszy półfinał to potwierdzenie dobrej gry AZS-u i wygrana z Toruniem 2:0. Druga para grała nieco dłużej przechylając szalę zwycięstwa raz na jedna a raz na druga stronę. Zadecydował tie-break w którym minimalnie lepsi byli przyjezdni z Bydgoszcz wygrywając w 15:13.
Finał to jednostronne widowisko . Mocny zespól z Gdyni pokazał siatkówkę na wysokim poziomie na tle zmęczonego rywala z Bydgoszczy. Dominacje faworytów potwierdził też wynik starcia 2:0.
Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem LZS Dragacz nad drużyną z Torunia również 2:0

Po zakończeniu rozgrywek rozpoczęła się ceremonia rozdania nagród.
Dekoracji dokonali przedstawiciele zarządu Volley Świecie – Tomasz Kołodziej i Jakub Chmiel.
Do zwycięzców z Gdyni powędrował puchar burmistrza miasta i czek gotówkowy na 800zł
Drugi miejsce dla Bydgoszczy – gracze otrzymali również pamiątkowy puchar oraz czek na 600 zł, trzecie miejsce LZS-u Dragacz którzy zgarnęli puchar i 400 zł.
Za zajęcie 4 miejsca przewidziano pamiątkowe trofeum.

Ostateczna klasyfikacja: 1. AZS Gdynia 2. HQV Bydgoszcz 3. LZS Dragacz 4. Motylki Toruń 5. Polot Kijewo 6. Volley Świecie 7. Transfer Skarszewy 8. Czarni Lniano

Poziom rozgrywek stal na bardzo wysokim poziomie stąd tez ciężko było wybrać MVP turnieju.
Ostatecznie swoją dobrą dyspozycję meczem finałowym potwierdził Bartosz Plasun z AZS-u Gdynia i to on zgarnął statuetkę MVP finałów i bon o wartości 200zł.

Nagrodzeni bonem o wartości 100zł zostali także najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:
HQV Bydgoszcz – Piotr Mazurek
LZS Dragacz – Paweł Cichaczewski
Motylki Toruń – Adrian Ścigocki
Polot Kijewo – Tomasz Kurkiewicz
Volley Świecie – Jakub Chmiel
Transfer Skarszewy – Daniel Głodek
Czarni Lniano – Adam Sawicki

Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji tego dużego przedsięwzięcia. Poziom siatkarski był naprawdę wysoki, atmosfera wyborna a o to przede wszystkim nam chodziło. Dla zawodników czekała również słodka przekąska oraz czynny cały czas bufet kawowy.
Dziękujemy sędziom głównym oraz stolikowym i sztabowi medycznemu za sprawne i profesjonalne czuwanie nad przebiegiem zawodów.
Podziękowania Kierujemy także OKSiR-owi oraz wszystkim którzy dorzucili "cegiełkę" aby ten dzień wyglądał tak jak sobie wcześniej wymarzyliśmy.

Myślę że do zobaczenia niebawem!!! 

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K