W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w sali Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu odbył się I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Patronatem objął go burmistrz miasta Świecie - Krzysztof Kułakowski. O oprawę i organizację zadbało Stowarzyszenie Volley Świecie. Współorganizatorem turnieju był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Do rozgrywek przystąpiły 4 zespoly: Czarni Lniano, Polot Kijewo Krolewskie, HQ Volley Bydgoszcz oraz Volley Świecie. Byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji, wielu ciekawych akcji oraz przede wszystkim dobrej sportowej atmosfery. Finalnie najlepsza okazała się drużyna z Kijewa. Na pudle stanęli jeszcze kolejno Bydgoszcz oraz na najniższym stopniu Świecie. Podczas dekoracji wręczono pamiątkowe puchary oraz bony pieniężne na zakup odzieży sportowej.

To kolejna inicjatywa skierowana do siatkarskiej społeczności w mieście i regionie, którą jako Stowarzyszenie Volley Świecie przy wsparciu Ośrodka Kultury i Rekreacji podjęliśmy w ostatnim czasie. Po bardzo pozytywnie odebranym styczniowym turnieju Bitwa Sal, dzisiaj jesteśmy dumni z organizacji i przebiegu rozgrywek w ramach I Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn pod Patronatem Burmistrza Świecia.

Dziękujemy za przybycie zawodnikom i kibicom! Mamy nadzieję, że wykonaliśmy dobrą pracę i uczestnicy z chęcią powrócą w przyszłym roku.

 

Wyniki turnieju:

POLOT Kijewo Królewskie vs HQ VOLLEY Bydgoszcz 2:0 (26-24, 25-23)

VOLLEY Świecie vs CZARNI Lniano 2:0 (25-16, 25-18)

HQ VOLLEY Bydgoszcz vs VOLLEY Świecie 2:1 (21-25, 25-16, 17-15)

POLOT Kijewo Królewskie vs CZARNI Lniano 2:0 (25-10, 25-13)

HQ VOLLEY Bydgoszcz vs CZARNI Lniano 2:0 (25-15, 25-16)

POLOT Kijewo Królewskie vs VOLLEY Świecie 2:0 (25-12, 25-13)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. POLOT Kijewo Królewskie 

2. HQ HIGH QUALITY VOLLEY Bydgoszcz

3. VOLLEY Świecie

4. CZARNI Lniano

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa