logo oryginal v

Najbliższe wydarzenia

29 Wrz 202319:00 - 21:00
ALSM - CeDeKa Volley Świecie vs Świat GSM Bydgoszcz
Świecie, Hala widowiskowo-sportowa

Logowanie

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej w Bydgoszczy ogłosił terminarze na sezon 2023/24. Nasz klub zgłosił do rozgrywek ligowych drugi raz z rzędu drużynę młodzika.

W kategorii młodzika o mistrzostwo województwa powalczy 7 drużyn. Tym razem nie będą one rywalizować „każdy z każdym” jak w poprzednim sezonie, co sprawi że będzie mniej meczów jednostronnych. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i grać będą turnieje. Zaplanowanych jest osiem kolejek, po każdej ostatni zespół z grupy „A” i pierwszy z „B” zamienią się miejscami. Po każdej kolejce drużyny zbierać będą punkty do rankingu ligi (od 7 do 1), a medalistów wyłoni turniej finałowy.

W grupie „A” zagrają Chemik SMS I Bydgoszcz, Koset Grudziądz i NTS Trójka Nakło, zaś w grupie „B” Chemik SMS II Bydgoszcz, Budowlanka Toruń, AZS OŚ Toruń i Volley Świecie. Inauguracja sezonu zaplanowana jest 8 października. K-P ZPS później ogłosi, kto będzie gospodarzami pierwszych turniejów.

Przypomnijmy, że debiutancki ligowy sezon dla naszych młodzików był bardzo trudny. Od drużyn z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza otrzymywali lekcje siatkówki, ale trzeba podkreślić, że większość rywali była starsza rocznikiem, a podopieczni Tomasza Kołodzieja uczyli się dopiero siatkówki sześcioosobowej. W 12 meczach udało im się wygrać tylko jednego seta (z AZS Anioły Toruń). Jednak zebrane doświadczenie z pewnością zaowocuje w nowych rozgrywkach.

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K