Trwa zwycięska passa naszych seniorów, którzy nie zamierzają oddać pozycji lidera grupy „B” Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn.

Szósta kolejka w grupie „B” rozgrywana jest na raty, a zakończy dopiero w piątek. We wtorkowy wieczór nasi seniorzy udali się do Bydgoszczy, gdzie zmierzyli się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu. Solid Logistics przegrał z CeDeKa Volley Świecie 0:3 (21:25, 18:25, 19:25). Najbardziej wyrównany był 1. set, w którym częściej prowadzili goście, ale co najwyżej trzema punktami. Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia naszych siatkarzy, którzy wygrywali 7:0, 10:1, 14:3, 17:5. Dobrze funkcjonowały zagrywka i atak. Od 19:7 pojawiło się małe rozprężenie i bydgoszczanie poprawili swój dorobek zbliżając się na 18:24, lecz na więcej zabrakło im czasu. Trzecia odsłona to od początku prowadzenie 1-3 „oczkami” ekipy ze Świecia, które z czasem wzrosło do 12:7. Jednak potem nasi siatkarze przegrali cztery akcje z rzędu. Na szczęście rywali zastopował Tomasz Janowski zdobywając dwa punkty (atak + blok). Później dzięki trzem skutecznym atakom Igora Ziółkowskiego CeDeKa Volley wyszedł na 20:14. Tej przewagi świecianie już nie dali sobie wydrzeć i wrócili z Bydgoszczy z trzema punktami. Cały zespół po raz kolejny zagrał dobre zawody.

SOLID LOGISTICS – CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE
0:3 (21:25, 18:25, 19:25)
Volley: Matuła, Ziółkowski, Sawicki, Sinicki, Umlauf, Kruczkowski, Szymczak (l) oraz Janowski, Bonin.

W ten piątek nasz zespół i większość uczestników ALSM mają wolny ze względu na Święto Niepodległości. Na kolejny mecz zapraszamy 17 listopada o godz. 19.30 do hali widowiskowo-sportowej w Świeciu, a rywalem będzie Krajna Sępólno Krajeńskie.

 

Partnerzy i wsparcie:

schumacher cedeka sp3 sp8 oksir swiecie mm
vistula park moto broker skrzynka piwa A&K