Zakończyły się rozgrywki sezonu zasadniczego CHLS 2021/2022.

W ostatnim swoim meczu, drużyna CeDeKa Volley Świecie przegrała z zespołem Polotu Biostyma Kijewo Królewskie 0:3.

Tym samym nasi siatkarze zakończyli rywalizację zasadniczą na 3 miejscu i awansowali do półfinałów ligi. W nich zmierzą się z ekipą Kolorowych Motylków z Torunia.

Sezon Volley Świecie rozpoczęło od zwycięstwa z Wąbrzeźnem. Wygraliśmy 3:2 zdobywając pierwsze 2 punkty do ligowej tabeli. Forma wówczas bardzo mocno falowała na co wpływ miała z pewnością dłuższa przerwa w treningach spowodowana ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19.

W kolejnych meczach pierwszej rundy na zmianę wygrywaliśmy i przegrywaliśmy. Bez straty seta pokonaliśmy Grubno i Agro Sieć Maszyny Chełmno, ale ulegliśmy po dosyć wyrównanych pojedynkach mocniejszym drużynom z Kijewa Królewskiego i Torunia (1:3, 1:3).

W drugiej rundzie ponownie wygraliśmy z Grubnem, Chełmnem i Wąbrzeźnem (tym razem już za 3 punkty). Naszym zwycięstwem zakończyła się również rywalizacja z Toruniem. Ekipie z grodu Kopernika zrewanżowaliśmy się za porażkę z pierwszej rundy. W tym meczu przegrywaliśmy już 0:2. Losy spotkania udało się odwrócić w ostatniej chwili po skutecznym zrywie i wygraniu kilku kluczowych piłek pod koniec 3 seta. Na koniec wspomniana już wcześniej porażka z Polotem Kijewo Królewskie, liderem rozgrywek i zdecydowanym faworytem do wygrania po raz kolejny całej ligi (w sezonie zasadniczym 10 zwyciestw, 0 przegranych, bilans setów 30:3). Drużyna z Kijewa Królewskiego zagrała przede wszystkim bardzo dobrze i skutecznie w polu zagrywki (w przeciwieństwie do nas), lepiej po stronie rywali wyglądały również: organizacja gry, rozegranie, obrona. Duża przewaga punktowa uzyskiwana od początku każdego z setów powodowała, że nasza drużyna nie miała praktycznie żadnego punktu zaczepienia, aby podjąć skuteczną rywalizację.

Ogólnie, w grze naszego zespołu na przestrzeni całego sezonu zasadniczego można było dostrzec sporo pozytywów. Niektóre elementy siatkarskiego rzemiosła wyglądały jednak słabiej (szczególnie zagrywka) i do ostatniego meczu nie udało się ich znacząco poprawić. Rozgrywki finałowe rządzą się zazwyczaj swoimi prawami i CeDeKa Volley Świecie pomimo problemów poszczególnych zawodników z urazami i brakiem dyspozycyjności z powodu obowiązków służbowych ma cały czas szansę na osiągnięcie dobrego lub bardzo dobrego wyniku końcowego w obecnym sezonie. Wszystko zweryfikuje boisko, a 6 marca będziemy już znali ostateczne rozstrzygnięcia.

W sezonie zasadniczym w większym lub mniejszym wymiarze punkty dla CeDeKa Volley Świecie zdobywali:
Jakub Chmiel, Karol Chmiel, Tomasz Kołodziej, Andrzej Kruczkowski, Dariusz Nowacki, Jakub Sawicki (kapitan), Mateusz Sieg, Nikodem Steltman, Vladimir Strelchenia, Maciej Sykuła, Ariel Szymczak, Łukasz Topoliński, Wiktor Umlauf

W półfinale (do 2 zwycięstw) zagramy z zespołem Kolorowe Motylki Toruń. Pierwszy mecz - 13.02.2022, godz. 17:45, Chełmno, Hala Wodnik.

Drugą parę półfinałową tworzą: Polot Biostyma Kijewo Królewskie i Wąbrzeźno.