Ostatnie tygodnie, to okres intensywnej gry drużyny Schumacher CeDeKa Volley Świecie w CHLS, zakończonej sukcesem w postaci awansu do półfinału rozgrywek.

Graliśmy kolejno z Polotem Kijewo Królewskie, Kolorowymi Motylkami Toruń oraz Agro Siecią Chełmno.

Z Polotem (drużyna bez porażki w obydwu rundach zasadniczych) przegraliśmy 1:3. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Mieliśmy swoje okazje i dużą szansę na wywalczenie chociażby punktu. Ostatecznie po przegranej na przewagi w czwartym secie zakończyliśmy mecz z zerowym dorobkiem.

Z Toruniem rozegraliśmy niezwykle zacięte spotkanie. Podobnie jak w pierwszej rundzie odnieśliśmy zwycięstwo 3:2. Przeciwnik bardzo dobrze bronił, przegrywaliśmy już 0:2, ale zdołaliśmy odmienić losy spotkania i po dobrej grze wywalczyliśmy niezwykle cenne 2 punkty.

Z Chełmnem stoczyliśmy bezpośredni pojedynek o awans do półfinału. Potrzebowaliśmy zdobyć punkt, a nasz przeciwnik musiał wygrać za 3 punkty. Spotkanie rozpoczęliśmy mocno skoncentrowani. Zdominowaliśmy rywala i zdecydowanie wygraliśmy 2 pierwsze sety, co dało nam upragniony awans. Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą wygraną 3:1.